KONST / Litografier / Färglitografier 13249292
nr 1324 9292
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografier, 3 st. Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972. Oramat löst blad. Bladets mått: 53,5x70,5 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 4 maj 2020
kl 20:43:33
300 kr
350 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt